výuka plavání, zdokonalovací plavání Soukromá plavecká škola Jiřího Řezáče extrémně vytrvalostní bazénové plavání
Úvod   Jiří Řezáč   Plavecká škola   Vytrvalostní plavání  Články   Média   Sponzoři   Fotogalerie   Kontakt   Odkazy
Zpět
Předávání cen nejúspěšnějším extrémně vytrvalostním plavcům

1. dubna 2023 proběhlo slavnostní předávání cen nejlepším plavcům, kteří se věnují extrémně vytrvalostnímu plavání. Vybraná skupina vytrvalostních plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče získala v dubnu 2008 svůj první český rekord. V dubnu 2023, tedy o patnáct let později (a odečteme-li rok a půl kvůli covidu, kdy se nemohlo ani trénovat, natož závodit) dokázali plavci za třináct a půl roku získat celkem 183 českých rekordů a čtyři rekordy světové.

Nejlepšími plavci v jednotlivých vyhlašovaných kategoriích, které se týkali extrémně vytrvalostního plavání, byli tito plavci:

V kategorii nejlepší vytrvalec byli vyhlášení všichni plavci, kteří vytvořili český rekord v plavání jednotlivců. Mezi tyto plavce patřili Kotlan Adam, Tolarová Kateřina, Müllerová Thea, Šašková Lenka, Müllerová Mathia, Bělík Michal, Suchá Barbora, Rejzek Jiří, Bělíková Marie a Dora Valdman.

Nejvíce kilometrů při plavání jednotlivců zdolal čtrnáctiletý Kotlan Adam, který uplaval vzdálenost maratonu, tedy 42 kilometrů a 195 metrů. Z děvčat uplavala nejvíce kilometrů Tolarová Kateřina, která dokázala pokořit vzdálenost 30 kilometrů.

V kategorii nejrychlejší plavec zvítězil Hron David, který byl nejrychlejším plavcem celkem ve dvanácti štafetách. Na druhém místě se umístila Hronová Lucie, která byla nejrychlejší v deseti štafetách a na třetím místě se umístil Kotlan Adam a Dora Valdman.

Nejúspěšnějším plavcem se stal Hron David, který se zúčastnil dvaceti čtyř plaveckých vytrvalostních akcí, při kterých pomohl vytvořit 62 českých rekordů. Na druhém místě se umístila Hronová Lucie a na třetím místě skončili Suchá Barbora, Müllerová Thea a Kotlan Adam.

Nejlépe bodově hodnoceným vytrvalostním plavcem se stala Müllerová Thea, na druhém místě skončila Tolarová Kateřina a třetí místo obsadil Hron David.

Kategorii nejčastěji uváděný plavcem ve statistikách jasně ovládl Hron David. Na druhém místě společně skončily Dora Valdman a Šmídová Anna.

Plavcem, který nejlépe ovládá fyzicky nejtěžší a nejnáročnější plavecký způsob motýl, byla vyhlášena Tolarová Kateřina, druhé místo obsadil Kotlan Adam a Müllerová Thea.

Nejmladším plavcem který pomohl vytvořit český rekord v extrémně vytrvalostním plavání se stala Müllerová Mathia, které bylo v den kdy plavala svou první štafetu při které byl vytvořen český rekord pouhých 7 let, 10 měsíců a 25 dní. Druhá nejmladší plavkyně která se kdy zúčastnila plaveckých vytrvalostních akci byla Bělíková Marie, které bylo 8 let, 1 měsíc a 21 dní. Třetím nejmladším plavcem byla ve věku 8 let, 3 měsíce a 18 dní Müllerová Thea.

Nejvíce oceňovaným plavcem, který při předávání cen obdržel 13 cen, osmkrát se umístil na stupních vítězů a sedmkrát jednotlivé kategorie dokonce vyhrál, byl Hron David. Na druhém místě společně skončily Tolarová Kateřina a Müllerová Thea.

Ceny si převzali také všichni účastníci nejdelší a nejdéle trvající štafety na světě, při které byli vytvořeny 2 světové rekordy.

Oceněni byli také plavci v kategorii pravidelní účastníci extrémně vytrvalostních plaveckých akcí.

Za 15 let se extrémně vytrvalostních plaveckých akcí zúčastnilo celkem 122 plavců. 42 z nich se zúčastnilo minimálně pěti štafet, 18 plavců plavalo minimálně v deseti štafetách, 8 jedinců má za sebou více než patnáct akcí a 2 nejlepší uplavali téměř 25 akcí. Ze 122 účastníků extrémně vytrvalostních plaveckých akcí bylo 109 plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče, kteří nikdy nebyli členy žádného plaveckého oddílu a plavání se tak nevěnují závodně, ale pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni a pouze 13 účastníků byli závodní, nebo bývalí závodní plavci.

U příležitosti dvaceti let od založení plavecké školy byli oceněni v různých kategoriích i plavci, kteří se nevěnuji extrémně vytrvalostnímu plavání.

Všem oceněným plavcům srdečně blahopřejeme.

Poháry a medaile plavcům předala MUDr. Bartůňková Věra, která byla hlavním sponzorem nejdelší a nejdéle trvající plavecké štafety na světě.

Poděkování patří také sponzorovi akce MUDr. Hronové Václavě.